Çocuk ürolojisi kız ve erkek çocukların cinsel organlarında oluşabilen hastalıkların tedavisini kapsamaktadır. Yine erkek çocuklar için İslam dininin gereklilikleri arasında yer alan sünnet çocuk ürolojisi doktorları tarafından yapılması gereken bir uygulamadır. Çocuk ürolojisi hastalıkları tıpkı yetişkinlerde olduğu gibi çoğu zaman zorluğu ve ağır geçen bir süreç gerektirmektedir. Çocukluk döneminde kız ve erkek çocukların cinsel organları bir büyüme ve gelişim içerisindedir. Dolayısıyla bu dönemde yaşanan rahatsızlıklar yetişkinlerden farklı olarak bazı özel tıbbi teknik ve tedavi süreçlerine tabi tutulmaktadır. 0-16 yaş aralığındaki çocuklarda doğumdan önce bilinen veya doğumdan sonra kendini gösteren ürolojik hastalıkların tedavisi çocuk ürolojisi alanında ele alınmaktadır.

En iyi Bursa çocuk üroloji doktorları denildiğinde Ünal Adıgüzel ön plana çıkmaktadır. Yenidoğan cerrahi hastalıkları, genel çocuk cerrahisi hastalıkları ve üriner sistemin cerrahi hastalıkları alanında en başarılı ve en etkin çeşit ve tedaviler için kendisi ile iletişime geçebilirsiniz. Özel kliniğinde vermiş olduğu hizmetlerden faydalanabilmek için kendisine ait olan Web sayfasına giriş yapabilirsiniz. Burada yer alan iletişim bilgileri üzerinden randevu oluşturabilirsiniz.

Bursa çocuk cerrahisi

Bursa çocuk cerrahisi olarak görevini sürdüren Ünal Adıgüzel 0-16 yaş aralığındaki çocukların cerrahi ve ürolojik sorunlarının teşhis ve tedavisini sağlamaktadır. Bu kapsamda çocuk jinekolojisi, sindirim ve solunum sistemleri, baş boyun, onkolojik tedaviler, travma ve endokrin cerrahisi ve kalp hariç göğüs hastalıkları ile ilgilenmektedir.

Çocuk cerrahisi yetişkinlerden farklı olarak bazı özel teşhis ve tedavi yöntemlerine sahip bir bölümdür. Normal cerrahiden farklı olarak çocuk hastalıkları üzerine uzmanlaşılmaktadır. Ve çocuk cerrahisi alanında onların gelişimine zarar vermeyecek şekilde hassas tedaviler uygulanmaktadır.

Çocuklarda hormonsal düzenleme henüz yeni başlamakta, bağışıklık sistemleri henüz gelişmediği için enfeksiyon riskine karşı dirençleri hep çok daha düşük olmaktadır.  Çocukların yaşamış olduğu rahatsızlıklara karşı uygulanan tedaviler hakkında en detaylı bilgiler için Ünal Adıgüzel Web sayfasına giriş yapabilirsiniz. Burada yer alan iletişim bilgilerini kullanarak doktor ile görüşme sağlayarak randevu oluşturabilirsiniz. çocuklarınızın çocuk cerrahisi alanında ihtiyaç duyduğu teşhis ve tedavi için uzman desteği alabilirsiniz.